Conventiecijfers Kloof tussen specialismen vergroot [26/03/2026]
De exacte cijfers van de toetredingsgraad tot het akkoord 2026-2027, opgesplitst per medische specialisatie en per regio, worden momenteel voorgesteld tijdens het Verzekeringscomité. Hoewel de globale toetredingsgraad onder artsen hoog blijft (85,72%), zet de lichte erosie die in 2022 begon zich voort, met duidelijke verschillen tussen specialismen.
BVAS-ABSyM steunt dermatologen die bezorgd zijn over de beslissingen in de kaderwet Vandenbroucke [26/03/2026]
De door minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke voorgestelde kaderwet wekt de woede van dermatologen. 90 % van hen vreest langere wachttijden en een verstoring van het zorgstelsel. BVAS-ABSyM deelt hun bezorgdheid en spreekt haar ontsteltenis uit over de gevolgen van deze kaderwet.
Illegale uitoefening van de esthetische geneeskunde – Melding mogelijk via Dermanet [25/03/2026]
Wenst u praktijken van onwettige uitoefening van de geneeskunde in verband met esthetische geneeskunde te melden, dan kan u dit doen op onze website.