Nationaal Akkoord '26-'27 gepubliceerd: [09/03/2026]
Het Nationaal Akkoord Artsen-Ziekenfondsen 2026-2027 werd op 17 december 2025 afgesloten en is vandaag op 10 februari 2026 gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad. Vanaf de dag van publicatie hebt u 30 dagen de tijd - tot uiterlijk 12 maart 2026 - om uw keuze kenbaar te maken om gedeeltelijk te conventioneren of om volledig te deconventioneren. Deze melding moet verplicht elektronisch gebeuren via ProGezondheid, de beveiligde online applicatie van het RIZIV. Indien u binnen deze termijn geen actie onderneemt, wordt u automatisch beschouwd als geconventioneerd arts voor de volledige duur van het akkoord (2026-2027).
BELANGRIJK: Enquête impact kaderwet (BBVDV) [09/03/2026]
Namens de beroepsvereniging nodigen wij alle dermatologen uit om de korte enquête (max. 5 minuten) in te vullen. De link vindt u hieronder.
Nieuwe nomenclatuur krijgt digitale ruggengraat [09/03/2026]
Terwijl artsen discussiëren over tarieven en relative value units (RVU’s), voltrekt zich een minder zichtbare maar minstens even ingrijpende revolutie: de medische nomenclatuur krijgt een digitale architectuur. Vandaag bestaat die nomenclatuur vooral uit tekst: regels, uitzonderingen en cumulbeperkingen die ruimte laten voor interpretatie. In de nieuwe aanpak worden die regels omgezet in gestructureerde gegevens die software rechtstreeks kan verwerken.